• Zaproszenie - Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny "Piórem i Pazurem" im. J. Korzeniowskiego.

          • Serdecznie zapraszamy uczniów kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas I-IV Liceum Ogólnokształcącego do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym "Piórem i Pazurem" im. J. Korzeniowskiego.

            Zainteresowani uczniowie mogą zgłosić chęć uczestnictwa nauczycielom języka polskiego do 30.01.2024 r.

            W tym roku, z okazji 140. rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego będziemy kaligrafować cytaty z "Koziołka Matołka" i "Szatana z siódmej klasy"

            W etapie szkolnym: „I znów poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie tego, co jest bardzo blisko.” Kornel Makuszyński, „120 przygód Koziołka Matołka”

            Szczegóły dotyczące prac:

            1) Tekst należy napisać piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami lub pisakami kaligraficznymi na gładkiej kartce formatu A4 jednostronnie. Prace pisane długopisami, cienkopisami lub piórami zmywalnymi nie będą brane pod uwagę (całkowity zakaz używania korektora)

            2) Prace mogą być napisane atramentem w dowolnym kolorze.

            Do tworzenia inicjałów, iluminacji i bordiur można użyć dowolnych przyborów i narzędzi.

            3) Elementy graficzne nie mogą przekraczać powierzchni ¼ pracy.

            4) Elementy liternicze (rysowane litery) nie mogą przekraczać ¼ części kaligraficznej.

            Serdecznie zapraszamy

          • Świetliczaki poznały przygody "Detektywa Pozytywki"

          • Nowa galeria Świetliczaki poznały przygody "Detektywa Pozytywki" została dodana do albumu fotograficznego

            Tym razem Świetliczaki poznały przygody "Detektywa Pozytywki"🕵‍♂️, których autorem jest G. Kasdepke. Z wielką uwagą słuchały jakież to kryminalne zagadki rozwiązuje Pozytywka i że... jedyną bronią, której używa w walce z przestępcami stanowi... kaktus🌵. W ten oto sposób młodzi czytelnicy, podążając tropem jego rozumowania, uczyli się logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Uczniowie poznali kolejne przysłowie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Świetliczaki na tropie... .- "Znać kota po pazurach" i wykonali prace plastyczne pt. "Pod lupą" 🔎.

          • Prelekcje ZCG MG-6

          • Nowa galeria Prelekcje ZCG MG-6 została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiaj od Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęliśmy realizację cyklu 200 prelekcji, poświęconych gospodarce odpadami. Podczas nich mówimy m.in. o konieczności właściwego postępowania z odpadami, zasadach segregacji, obowiązujących na terenie Związku, a także o minimalizacji ilości wytwarzanych odpadów. Uczniowie na zajęciach otrzymali ulotki poświęcone tym zagadnieniom. a do szkoły trafiły bidony, które zostaną rozdysponowane wśród uczniów tej placówki. Realizacja zajęć była możliwa dzięki wsparciu uzyskanemu ze środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Przypominamy, że jeszcze do 15 stycznia można zgłaszać chęć udziału w projekcie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej stronie: https://zcg.net.pl/aktualnosci/494;prelekcje-w-szkolach Zapraszamy serdecznie do udziału!

            Źródło: ZCG MG-6

        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

          • Uwaga

            Nasza biblioteka bierze udział w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

            To niecodzienny Książkowy NIEKALENDARZ

            Wiele osób wchodzi w nowy rok z postanowieniami

            Zachęcamy naszych wszystkich czytelników do podjęcia literackiej podróży przez 2024 rok

            Każdy miesiąc to inne wyzwanie, które zachęca do czytania i kontaktu z książką i biblioteką

            Co nas czeka w styczniu...

            Już teraz można w bibliotece odebrać kartę książkowego Bingo.

            Przyjdź, sprawdź i... baw się

          • Wspólne kolędowanie z uczniami ZSS nr 14 w Gorzowie Wlkp.

          • Nowa galeria Wspólne kolędowanie z uczniami ZSS nr 14 w Gorzowie Wlkp. została dodana do albumu fotograficznego

            Z okazji nadchodzącego święta Objawienia Pańskiego na zaproszenie dyrektora Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie Wielkopolskim P. #EmilBłaszkowski dzisiaj w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek. Pod kierunkiem Pani #ElżbietaZjawin uczniowie ze ZSO nr 16 zaprezentowali piękne aranżacje znanych i nieznanych pieśni bożonarodzeniowych. Nasi podopieczni byli pod wielkim wrażeniem występu i chętnie włączali się do śpiewu. Usłyszeli również ciekawa legendę o tym, jak pająk uratował narodzonego Jezusa. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie i wspólne kolędowanie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok. Organizacja: Barbara Jastrzębska Zdjęcia: Anna Jamróz i Barbara Jastrzębska

          • Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

          • Nowa galeria Konkurs na szopkę bożonarodzeniową została dodana do albumu fotograficznego

            Konkurs na szopkę bożonarodzeniową 🙂 Komisja konkursowa wzięła pod uwagę pomysł, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową, a także wkład dziecka. Jury wyłoniło trzech laureatów: I miejsce Lena Gabryś II miejsce Zuzanna Ceranowicz III miejsce Milena Zwierzyńska Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! Szopki budziły podziw wśród uczniów w okresie przedświątecznym. Jest nam miło, że dzieci podejmują trud i włączyły się w piękną tradycję tworzenia szopek bożonarodzeniowych.

          • Kacper Pikuła z kl. 1B LO zakwalifikował się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

          • Jest nam miło poinformować, że uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego ZSO nr 16 - Kacper Pikuła z klasy 1B zakwalifikował się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

            „Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Od 1974 r. organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

            Trzystopniowe eliminacje olimpijskie to nie tylko droga do sukcesu zwieńczonego cennymi nagrodami i przepustką do wymarzonych studiów, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, poznania, a nawet zaprzyjaźnienia się z innymi miłośnikami Klio. Etap okręgowy i centralny to dla uczestników rywalizacji także najlepsza sposobność do spotkania i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady.

            Olimpiada Historyczna, przyciągająca najlepszych miłośników historii ze szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju, przez blisko pół wieku wyłania szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją.” - taką rekomendację dla tej rywalizacji wystawia dr hab. Andrzej Korytko, prof. UWM Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej.

            Serdecznie gratulujemy Kacprowi Pikule sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie na kolejnym etapie historycznych zmagań.