• TU KWITNIE WYOBRAŹNIA

• Biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a tegoroczne hasło świetnie oddaje misję biblioteki:

"Biblioteka szkolna : moje miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia"

W związku z tym biblioteka włącza się w ogólnopolski projekt:

Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka.

Zapraszamy poszczególne grupy wiekowe do działań i wspólnego świętowania października:

Klasy I SP: dzieci wykonują zakładki do książek – technika dowolna, niech zadziała wyobraźnia

Klasy II – III SP: uczniowie biorą udział w drugiej edycji projektu "Tworzymy szkolną encyklopedię bohaterów książkowych." Szczegóły przekażą wychowawcy klas,

a efektem będzie oprawiona „Szkolna encyklopedia bohaterów książkowych”,

z której będzie można korzystać w bibliotece;

Klasy II – VI SP: wszyscy chętni uczniowie mają szansę wstąpić do Klubu Pożeraczy Książek. Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

Klasy VII SP – IV LO: uczniowie biorą udział w konkursach, w których do zdobycia są zaproszenia na dowolny seans filmowy w kinie Helios:

1. Sleevaface, czyli z książką ci do twarzy

Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

2. Przyłapani na czytaniu

Konkurs fotograficzny. Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

Kolejne październikowe akcje, o szczegółach których informacje będą podane później, to:

Licealny Tydzień Wyborów Książek

Przerwa na czytanie

Imieniny Biblioteki

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach

• Podium dla Mai Ryglowskiej z klasy VIIIa

• W miniony piątek w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży Euroregionu Pro Europa Viadrina 2023.

Maja Ryglowska z klasy VIII a zajęła II miejsce w kategorii U16 w rzucie oszczepem.

• Konferencja pt. Ruch Młodzieży Niezależnej

• Nowa galeria Konferencja pt. Ruch Młodzieży Niezależnej została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 28 września 2023 roku uczestniczyli w konferencji pt. Ruch Młodzieży Niezależnej po 40 latach, którą zorganizowano w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej i Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Młodzi adepci historii nie tylko mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w dyskusji panelowej, ale również obejrzeli film poświęcony tej tematyce oraz poznali działaczy Ruchu Młodzieży Niezależnej, którzy w niezwykle barwny sposób opowiadali o swojej działalności.

Społeczność szkolną reprezentowali:

Piotr Bryłka, Kacper Pikuła i Marcin Stawikowski.

Opiekunem była pani Anna Czujko.

• Kasztanobranie 2023

• Rozpoczynamy kasztanobranie Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w naszej corocznej akcji na najlepszych zbieraczy czekają nagrody kasztany przynosimy do swoich gabinetów akcja trwa do wyczerpania kasztanów.

• Konkurs - Otwórz się na kulturę!

• Otwórz się na kulturę! – to temat przewodni naszego konkursu na PROJEKT WYDARZENIA KULTURALNEGO. Zapraszamy uczniów gorzowskich szkół średnich! Bądźcie aktywni – wymyślcie swój projekt! Nagrodą jest realizacja wybranych pomysłów łącznie z ich sfinansowaniem, na kwotę do 30 000 zł. Masz pomysł na artystyczne wydarzenie, brakuje ci jakiejś kulturalnej inicjatywy? Zapoznaj się z regulaminem. Na Wasze karty zgłoszeń czekamy do 30 września 2023.

• Doradztwo zawodowe - za kulisami transmisji GradPrix z Gorzowa (Eurosport/Discovery)

• 800 000 zł za kamerę x 11 kamer

Ponad 40 000 zł za obiektyw do kamery

Dron FPV

Wiele mikrofonów

Kilometry światłowodów

15 mln zł za ciężarówkę ze sprzętem dla Eurosport

2 mobilne generatory prądotwórcze o mocy ok. 200kW każdy, ze zbiornikami paliwa na 800 litrów, na czterodniowe GradPrix

Więcej w poniższym filmie.

Zobacz jak wyglądają inne zawody w pozostałych filmach na tym kanale.

• Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" 📚

• Nowa galeria Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" 📚 została dodana do albumu fotograficznego

Dziś, w ramach Narodowego Czytania, uczniowie naszego liceum wysłuchali fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". 🌊 Cieszymy się, że wraz z naszą dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami, lektorami zostały władze miasta w osobach p. Małgorzaty Domagały oraz p. Jacka Szymankiewicza. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w czytanie 😊👍

• Talenciaki

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele naszej szkoły!!!

Nasza placówka już po raz drugi dołączyła do akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Tak jak w poprzedniej edycji za dokonanie zakupów za 50 zł otrzymają Państwo 1 „Talenciaka”, którego można przekazać na rzecz naszej placówki, a one później zostaną zamienione na cenne nagrody dla naszych uczniów.

„Talenciaki” można przypisać osobiście na stronie Lidla lub zeskanować kod QR, można je również zostawić w urnie znajdującej się koło woźnych. „Talenciaki” zbieramy do 5.11.2023 r., bliższe informacje na www.lidl.pl/szkoly. Początek akcji już 1.09.2023 r. Pierwsza edycja akcji cieszyła się ogromnym powodzeniem, a dzięki Państwa wsparciu udało się pozyskać wiele cennych pomocy dydaktycznych. Mamy ogromną na dzieje, że również w tej edycji możemy liczyć na Państwa wsparcie. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.