• Dzień Wiosny 2024 - motywujące cytaty

• W Pierwszy Dzień Wiosny na naszych uczniów czekały motywujące cytaty, które mogli losować podczas przerw. Kolory na nasze korytarze wnieśli uczniowie, którzy malowali kwiaty. W tym wszystkim uczestniczyli też nauczyciele ubrani jak… uczniowie.

• Rozgrywki siatkarskie - GSM

• 13 i 20 marca chłopcy z klas VII I VIII uczestniczyli w rozgrywkach siatkarskich w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży Nasza szkoła ostatecznie zajęła 5 miejsce. Wielkie brawa dla chlopców za walkę do końca.

• Dzień Wiosny 2024

• Nowa galeria Dzień Wiosny 2024 została dodana do albumu fotograficznego

Witaj WIOSNO 🙂 Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w pokazie mody wiosennej, rozegrali turniej w dwa ognie oraz zaśpiewali wspólnie piosenkę o wiośnie 🙂 było pięknie i kolorowo 🙂

• 15000 zł dotacji z NPRC 2.0

• Dzielimy się wspaniałą wiadomością

Nasz wniosek na zakup książek i wyposażenia biblioteki oraz promocję czytelnictwa przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej i oceny merytorycznej

Tym samym nasza szkoła (spośród 88 zgłoszonych w województwie lubuskim) otrzymała dotację w ramach Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na kwotę zł.

To już kolejny raz, kiedy biblioteka szkolna może się wzbogacić o liczne nowości wydawnicze , tym razem dla uczniów liceum.

Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym - UCZNIOM LICEUM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM - włączenia się w konsultowanie zakupów nowych książek, prosimy o podawanie propozycji konkretnych tytułów książek w komentarzu do tego posta.

Zgłoszone książki zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu (będzie brany pod uwagę stan księgozbioru i potrzeby czytelników). Wyłoniona lista propozycji zakupu zostanie przedstawiona do zaopiniowania Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu.

• Światowy Tydzień Mózgu

• Nowa galeria Światowy Tydzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego

14.03.2024 r. w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu w naszej szkole odbywała się GIMNASTYKA DLA MÓZGU. Uczniowie licznie wzięli udział w gimnastyce ćwicząc swoją koncentrację, kreatywność i pamięć w 20 różnych zadaniach. Wielu z nich dowiedziało się również jaki styl uczenia preferuje ich mózg. Organizator: Agnieszka Kowalska z klasą 1b LO oraz 2c LO materiały: www.nauczony.pl, www.mozgnawarsztat.pl

• Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt

• Nowa galeria Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt została dodana do albumu fotograficznego

8 marca 2024 w naszej szkole odbył się turniej mini siatkówki dziewcząt („4” siatkarskie) w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży 🏐🏐🏐 W turnieju wzięły udzial następujące szkoły: SP 21, SP 17, SP 13 oraz gospodynie SP16. Po bardzo zaciętych rozgrywkach dziewczęta z SP 17 oraz SP 21 mogły się cieszyć z awansu do turnieju finałowego 🥇🥈Nasze zawodniczki po niezwykle zwykle zaciętej walce uplasowały się na 3 miejscu 🥉 Warto wspomnieć ze bardzo niewiele zabrakło do zajęcia premiowanego awansem drugiego miejsca 😀 4 miejsce przypadło SP 13.

Reprezentacja SP 16:

1. Alicja Danielewicz

2. Maja Górna

3. Blanka Jaros

4. Lena Jasinowska

5. Krystyna Koval

6. Julia Kunitz

7. Wiktoria Macel

8. Alina Sydorenko

9. Alisa Yaroshenko

Opiekun: Joanna Nowicka

• Turniej minisiatkówki chłopów - Igrzyska Dzieci

• 6 marcia 2024 w naszej szkole odbył się turniej minisiatkowki chłopców (czwórki siatkarskie) w ramach Igrzysk Dzieci.

Najlepsi w turnieju okazali się chłopcy z Sp 17 zdobywając tytul Mistrzów Gorzowa Wlkp Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w końcowej klasyfikacji uplasowali się na 3 miejscu.

Końcowa klasyfikacja:

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gorzowie Wlkp.

Szkoła Podstawowa nr 21 w Gorzowie Wlkp.

Reprezentacja SP 16:

1. Nikodem Czerwiński

2. Tymoteusz Krawczyk

3. Jan Nędza

4. Bogumił Okulewicz

5. Marel Sławiński

6. Mateusz Sokół

7. Dominik Sulikowski

8. Bartosz Szagański

9. Oskar Wiśniewski

10. Damian Zaworski

Opiekun: Daniel Bury

• Job shadowing w ZSO nr 16

• Nowa galeria Job shadowing w ZSO nr 16 została dodana do albumu fotograficznego

Job shadowing w ZSO nr 16🇪🇸🇬🇷🇵🇱🇪🇺 W ciągu ostatnich 3 miesięcy naszą szkołę odwiedzały aż dwukrotnie delegacje nauczycieli z partnerskich szkół z Hiszpanii oraz Grecji. Celem obu wizyt w ramach programu Erasmus+ była obserwacja nowoczesnych metod nauczania, udział w szkoleniach oraz wymiana doświadczeń. Nasi goście podziwiali także urocze zakątki naszego miasta i jego okolic.

• Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej - Zaproszenie

• Serdecznie zapraszamy uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej

Regulamin olimpiady oraz zakres tematyczny znajdują się na stronie internetowej

www.olimpus.edu.pl

Olimpiada zostanie przeprowadzona dnia 26 marca 2024 r.

Zgłoszenia trwają do 11 marca 2024 r u organizatorów:

- Joanna Drabik

- Paulina Brzozowska